Bachata Dans Kursu

Bachata Dans Kursu

Bachata Dans Kursu

Bachata dansında kendi tarzınızı oluşturmak oldukça kolaydır. Tek yapmak gereken müzikte ki ritmleri kaçırmamak. Ayaklarınızı bachatanın temel figürlerine uydurduktan sonra kalça ve daha üstü bölgelerinizin kontrolü sizde, müzik eşliğinde istediğiniz gibi davranabilirsiniz. Hatta biraz yaratıcılıkla tüm gözlerin üzerinizde olacağı bir dansa sahip olabilirsiniz. Dans Kurslarına gittiğinizde en temel hareketi öğrenip salonlarda hemen oynamaya başlayabileceğiniz bir danstır. Tabi bunun için partnere ihtiyaç vardır.

Bachata‘yı hangi müzik türleri ile birlikte yapmak gerekir? Öncelikle bachatanın kendine has bir müzik tarzı vardır. Zaten Müzik türü çıktıktan sonra dansı da çıkmış ve yaygınlaşmıştır. Kendi müzik tarzı ile tamamen adapte olmuş bir tarzdır ve 4/4 lük bir ritmde yapılır genelde. Ama öğrenenler dilerse duygusal şarkılarda da Bachata yapabilir. Acılı aşk şarkılarının dansı olduğu için eğlence amaçlı pek yapılmaz duygusal ve tutkuludur. Sizin isteğinize göre duygusal şarkılarda uygun ritmleri bulmak şartı ile yada gitar eşliğinde aynı ritimlerle yapılabilir. Çıkmış olduğu Latin ülkelerine bakarsak, genelde plaj partileri sonrasında yorulan çiftlerin en son yaptığı bir dans türü olduğunu görürüz.

Bachata Dans Kursu

Öğrenmek için öncelikli tavsiye bir Latin dans okuluna gitmektir. Ama kendinize güveniyorsanız, bir yatkınlığınız ve yeteneğiniz olduğuna inanıyorsanız videolardan ya da televizyondan da öğrenilebileceğini bir dans. En temel hareketi olan adım ve kalça ritimlerini yakaladığınız zaman kendinizi rahat geliştirebilmeniz mümkün.

Bachata

Sizi partnerinizle beraber tutku, aşk, ihtiras ve heyecan dolu bir dans macerasının içine çektiğinden çiftler için en çok tercih edilen danslardandır.