Hip Hop Dans Kursu

Hip Hop Dans Kursu

Hip Hop Dans Kursu

Hip Hop

Başlangıç olarak 1970’li yılların sonlarında karşımıza çıkmıştır. O dönemlerde Amerika’ da bulunan zenci vatandaşların kendilerini avutmak amacı ile ortaya çıkardıkları bir türdür. Aslında ona bir bir yaşam tarzı desek çok daha iyi olacaktır. Çünkü bunu çıkaranların başlattığı akımın sadece şarkı ve dans üzerine değil giyim konusunda da yenilikleri vardır. Kıyafetlerin bol olduğu ve şapkaların kesinlikle tercih edildiği gözlemlenmektedir. Tabi bir de kalın zincirleri unutmamak gerekir. Bunların haricinde kültüre ait olan şeylerden biri vücut hareketleridir. Rahat tavırların gözlemlendiği bu dansta en çok göze çarpanlar el hareketleridir. Zaten bunu dans figürleri içerisinde rahatça görebilme imkanı yaşarsınız.  Hip Hop kültürünün etkilendiği şeyler rap müziği grafiti sanatı break dans ve djliktir. Bunlar onun esas başlangıçlardır.

Hip Hop

Günümüzün en gözde danslarından biridir. Özellikle genç kesimin hep danslarını hem de müziklerini adeta taparcasına benimsedikleri bir türdür. Hip Hop dans müzikleri ve dans ritimleri oldukça hızlı dırlar. Dolayısı ile özellikle müziğini ezberleyebilmek oldukça zorludur.  Şarkının hızlı okunması bir yana oldukça da fazla söze sahip olması zorluklarından biridir. Ancak müziği genler tarafından çok sevildiğinden emin olabilirsiniz ki kelime kelime ezberlenebilmektedir.

Hip Hop dansının günümüzde geçerliliği daha da artmaktadır. Özellikle şarkı türlerinin bu yöne doğru kayması bunda etkili olan sebeplerdendir. Hip Hop Dans türünü öğrenmek isteyen kişiler bu konuda kesinlikle profesyonel bir dan kursunu tercih etmelidirler. Zira dans dışarıdan bakıldığı gibi kolay bir tür değildir. Hareketlerinin her birini öğrenebilmeniz ve uygulayabilmeniz kesinlikle ciddi bir zamanınızı alacaktır. Ayrıca bu dansın en temel gereklerinden biri fit olmaktır. Çünkü akrobatik hareketler üst seviyededir. Eğer ki tam olarak profesyonel bir görünüm sağlamak isteyen varsa buna oldukça dikkat etmelidir.

Ritimim sürekli olarak hızlandığı ve yavaşlama göstermediği hip hop, müziğinde olduğu gibi dansında da ritmi düşürmez. Bu dansı öğrenebilmek için öncelikle müziğini anlamanız ve bir şekilde kulak yakınlığına ulaşmanız gerekir. Böylece ritimleri daha gelmeden kafanızda sıraya koyabilir ve en iyi şekilde sahneleyebilirsiniz.