Salsa Dans Kursu

Salsa Dans Kursu

Salsa Dans Kursu

Başlangıç yeri tam olarak belli olmamakla birlikte Karayipler olduğu varsayılan salsa, bu gün dünyanın en sevilen danslarından biridir. Karayipler’ den Amerika’ ya doğru yapılan göçler sayesinde önce Amerika da sonra ise tüm dünya ülkelerinde sevilerek icra edilmeye başlanmıştır. Ülkemizde de bu dans oldukça sevilmektedir. Bir dansın tam olarak sevilebilmesi için müziğinin ve esintilerinin de ona ayak uydurması akabinde kulağa hoş gelmesi gerekir. Sizlerde çok iyi bilirsiniz ki müzik ve dans birbirinden ayrılamayan ikililerdendir. Belki de salsanın bu denli yayılmasının sebeplerinden biri de müziğinin kulağa çok iyi gelmesidir.

Salsa Dans Kursu

Ülkemizde verilen dans kurslarında en çok talep salsa üzerinde yoğunlaşır. Özellikle gelecek planlaması yapan veliler çocuklarının bu dansı icra etmesini ve ileride profesyonel bir kimliğe sahip olmasını arzularlar.

Salsa Dans Kursu

Dışarıdan bakıldığında bir kaç ayak hareketinin yapıldığı ve kendinizi müziğin eşliğine kaptırdığınızda gerisinin rahatlıkla geldiği bir dans gibi görünse de aslında hiç öyle olmadığını söyleyebiliriz. Aksine bir kaç ayak hareketi onun sadece giriş bölümün kapsamaktadır. Salsa dans kurslarına başlayan öğrenciler bu konuda ilk önce rahat olsalar da hareket planlamalarını duyduklarında işin ciddiyetini anlayabiliyorlar. Tabi bu işin teknik kısmı idi. İşin birde eğlence kısmı vardır ki orası eminiz ki çok hoşunuza gider. Müzikleri ile insanlara pozitif duygular aşılayan

Salsa Dans Kursu

hareketlerinin esnekliği ve kıvraklığı ile de çok beğenilmektedir.

Salsa Dans Kursu

En ufak detaylarına kadar öğrenmek ve bu konuda ciddi bir eğitim almak isterseniz bunu ancak ve ancak iyi bir dans okulu aracılığı ile yapabilirsiniz. İyi bir eğitmen, gerekli tüm teçhizatların olduğu bir dans kursu ve tabi ki de bu dans karşı oldukça heyecanlı bir öğrenci ortaya mükemmel işlerin çıkmasına olanak sağlayacaktır. Salsa genelde çiftlerin sergilediği bir dans gibi görünür. Ancak tek başına yani solo şekilde de yapılabilmektedir. Salsa da en önemli şey vuruşlardır. Genelde öğrenciler bu konuda bir hayli zorlanırlar. Ancak müzik esnasında 8 sayımlı vuruşu bulmak en dikkat etmeniz gereken şeylerden biridir. Ritimleri yakalayıp dansı ona göre planladığınız da işin büyük bir kısmını çözmüş sayılırsınız. Salsanın renkli dünyası heyecanla sizleri bekliyor olacaktır.