gogo-dans-kursu

Go-Go dansı, son yıllarda tüm dünyayı etkisi altına alan bir dans türüdür. Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan Go-Go dansı, ışıltılı gece kulüplerinde eğlence hayatında renk katmak amacıyla doğmuştur.

Genellikle yüksek bir platformda yapılan Go-Go Dansı, müziğin ritmine göre izleyicileri etki altına alır. Go-Go Dansı’nda çeşitli müzik türleri kullanılmakla beraber, oluşturulan koreografiler dansçıların hayal gücü ile sınırlıdır. Yüksek düzeyde enerjik bir dans türü olan Go-Go dansında, diğer dans türlerinden de faydalanılmaktadır. Bu yüzden Go-Go dansçısının dans geçmişinin olması avantaj sağlar. Kişinin müzik kulağı ve yeteneği, dansını da etkilemektedir.

Gece kulüplerinde, eğlencelerde, festivallerde, özel kutlamalarda istihdam edilebilen Go-Go dansçıları hem kadın hem erkek olabilir. Kadın Go-Go dansçılarına “Go-Go Girl”, erkek dansçılara ise “Go-Go Boy” denir. Görselliğin ön plana çıktığı bu dans türünde herhangi bir kıyafet koşulu, kısıtlaması bulunmamakla birlikte, içinde bulunulan ortama göre dikkat çekici ve göze hitap eden kostümler tercih edilir. Bazı yerlerde mini etek – çizme kombinasyonu kullanılırken, gösterinin şekline göre peri kıyafeti hazırlatan Go-Go dansçıları görmek de mümkündür.

1960’larda ortaya çıkan Go-Go dansı, erotik çağrışımları da beraberinde getirdiği için, ülkemizde zaman zaman önyargıyla yaklaşılmaktadır. Tüm önyargılara rağmen Türkiye’de hızla yayılan Go-Go dansına hemen her şehirden büyük talep gösterilmektedir. Dans etmeyi seven ve hobi olarak kurslarımıza katılan gençlerden, eşlerinin beğenisini kazanmak isteyen ev hanımlarına, hatta kariyerini daha üst noktalara taşımak isteyen profesyonel dansçılara kadar geniş bir yelpazede kursiyere hizmet vermekteyiz.

Uzman eğitmenlerimizle, müzik ve dansı bir yaşam biçimi olarak gören herkesi aramızda görmekten mutluluk duyarız.