Go-Go Dansı Nedir?

Go-Go dansı, daha çok eğlence sektörüne hitap eden, gece kulüpleri, eğlenceler ve festivallerde izleyicileri coşturmak amacıyla ortaya çıkan bir dans türüdür. Genellikle yüksek bir platformda, mekanda bulunan herkesin göreceği bir yerde dans eden dansçı, pek çok dans türünden karma bir koreografi ile dans becerisini konuşturur.

Kimler Go-Go dansı yapabilir?

Go-Go dansı eğitimine dileyen herkes katılabilir. Öğrenme konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Ancak profesyonel go-go dansçısı olmak için belirli kriterlere sahip olmak gereklidir. Gösteri dünyasına ve doğrudan eğlence sektörüne hitap eden bir dans olduğundan, ideal vücut ölçülerine sahip, görsel olarak dikkat çekici dansçılar tercih edilmektedir. Manken ve model olmaya şartları uyan herkes go-go dansçısı da olabilir.

Go-Go dansı ne kadar sürede öğrenilir?

Her ne kadar serbest stil gibi görünse de go-go dansının belirli disipline sahip olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle derslere düzenli devam edilmesi gerekir. Düzenli tekrarlarla ortalama 3 ay gibi bir sürede dansın hareketleri kas hafızasına yerleşecektir. Yalnız yukarıda da belirttiğimiz gibi Go-Go dansı pek çok dansın ve müziğin karması olarak icra edilir. Yani eğer kursiyerin profesyonel dans geçmişi varsa ve sadece go-go dansını da öğrenmek istiyorsa bu süre çok daha kısa olacaktır.

Go-Go kursuna gelirken nasıl kıyafetler tercih etmeliyim?

Hareketlerinizi kısıtlamayacak, dar ama esnek kıyafetler tercih edebilirsiniz. Eğitimler tamamlandıktan sonra kendi koreografinize uygun olarak dilediğiniz biçimde giyinebilirsiniz.

Organizasyon ve kurslarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

Lütfen adınızı ve cep telefon numaranızı yazın.

DMCA.com Protection Status