Hip-Hop Kursları için yaş sınırı var mıdır?

Hip-hop dans eğitimlerine ağırlıklı olarak 17-24 yaş arası gençlerden talep oluyor. Ancak talebin bu yönde olması, 17 yaş altı ve 24 yaş üstü bireyler hip-hop dans kurslarına katılamaz gibi bir algı oluşturmamalı. Hip-hop dans kursu için kesin bir yaş sınırı koyamayız. Fiziksel olarak kendisine uygun olduğunu düşünen 60 yaşındaki bireyler de kurslarımıza katılabilir.

Daha önce hiç dans tecrübem yok. Zorlanır mıyım?

Dans kursları en temel seviyeden başlar, profesyonel düzeye kadar çıkar. Bu nedenle daha önce deneyiminizin olmaması sizi endişelendirmemeli. Alanında uzman eğitmenlerle çok kısa sürede ilerleme kaydedebilirsiniz.

Hip-Hop derslerine gelirken nasıl giyinmeliyim?

Kıyafetleriniz dönüşlerde ve zıplamalarda size engel olmayacak kıyafetler olmalı. Mümkünse eşofman, rahat kıyafetler, bol bir t-shirt ve şort da giyilebilir. Tercih sizin.

Kursa gelirken özel olarak tercih etmem gereken bir ayakkabı var mı?

Tıpkı kıyafetteki gibi rahatlık önemli olduğundan spor ayakkabı öneriyoruz. Siz bireysel olarak sivri topuklu ayakkabılarla da rahat hissediyor olabilirsiniz. Ancak ani dönüşler, keskin hareketler ve zıplamalar esnasında sizin ve diğer dansçıların yaralanma riskini ortadan kaldırmak için spor ayakkabı giymelisiniz.

Dersler ortalama ne kadar sürer?

Haftada 1 gün olmak üzere 4 ile 6 ay arası başlangıç için idealdir. Dilerseniz daha uzun süre de devam edebilir, üst seviyelerde eğitim alabilirsiniz.

Hip-hop dansı tehlikeli midir?

Bu sorunun cevabı hem evet hem hayır. Fiziksel olarak yeteri kadar hazırlanmadan başüstü dönme, takla, pilanör gibi hareketlere eğitmen gözetimi olmadan başlamaya kalkarsanız, ciddi sakatlanmalara, yaralanmalara ve hatta boynunuzun kırılmasına neden olabilirsiniz. Bu açıdan evet tehlikelidir. Ama uzman bir eğitmenin gözetiminde, onun talimatlarını izleyerek kademe kademe ilerlemeyi tercih ederseniz son derece güvenlidir.

Bu dans bana kilo verdirir mi?

Elbette faydalarından biri de yüksek oranda kalori yaktırmasıdır. Hip-hop dansı ile kilo vermek oldukça keyifli bir yöntem olacaktır. Zira asla temposu düşmeyen, her derste en az 600 kaloriye veda edeceğiniz ve neredeyse tüm kaslarınızı çalıştıran bir danstır.

Organizasyon ve kurslarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

Lütfen adınızı ve cep telefon numaranızı yazın.

DMCA.com Protection Status