Modern Dans Nedir?

Modern Dans, balenin keskin kurallarına bir başkaldırı niteliği taşıyan, 20. Yüzyıla damgasını vurmuş sıradışı bir dans türüdür. Avrupa ve Amerika’da profesyonel dansın olmazsa olmazı haline gelen balenin standart duruşları ve tekdüzeliğinden sıkılan bir grup dansçı tarafından ortaya çıkartılmıştır. Serbest hareketler, düşme ve sallanma hareketleri, özgür müzik seçimi ile görsel bir şölen meydana getirir. Dansçıların iç dünyalarını özgürce dışa vurmalarına olanak tanır.

Neden Modern Dans?

Duygu dünyanıza uygun dans bulamadıysanız, Modern Dans tam da size göre! Sevinç, üzüntü, acı, isyan gibi tüm duyguları, özgünleştirip kişiselleştirebileceğiniz koreografilerle sunabilir, dans ile kendinizi tam anlamıyla ifade edebilirsiniz.

Kimler Modern Dans Kursuna Katılabilir?

Modern Dans eğitimlerinde herhangi bir yaş, cinsiyet, boy, kilo kısıtlaması bulunmamaktadır. Merak eden, dileyen, dans ederek kendini ifade etmekten hoşlanan herkes modern dans eğitimine katılabilir.

Modern Dans ne kadar sürede öğrenilir?

Modern Dans öğrenim süresi, kişinin performansına, dans geçmişine, fiziksel özelliklerine, danstan beklentilerine göre farklılık gösterse de ortalaması 3-6 aydır. Öğretilen hareketlerin kas hafızasına oturması, hareketlerin akıcılaşması hemen hemen bu kadar sürer. Kişinin hangi seviyede öğrenmek istediği, profesyonel olarak dans edip etmeyeceği de süreyi belirleyen etkenlerden biridir. İleri düzey eğitimlerle birlikte 1 yıla yakın bir zaman alabilir.

Modern Dans kursunda nasıl giyinmeliyim?

Bedeninizi saran, hareketler esnasında takılıp düşmeyeceğiniz giysiler seçmelisiniz. Tayt, şort, tshirt gibi kıyafetler tercih edebilirsiniz.

Organizasyon ve kurslarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

Lütfen adınızı ve cep telefon numaranızı yazın.

DMCA.com Protection Status