Pilates nedir?

Pilates ciddi bedensel esneklik sağlayan, vücut direncini arttıran, duruşu düzelten, iskelet ve kas yapısına katkı sağlayan bir egzersiz türüdür.

Neden Pilates Kursu?

Pilates, spor salonuna bağımlı olmayı gerektirmeyen bir spordur. Ayrıca fiziksel ve ruhsal pek çok faydası vardır. Hemen hemen hiç riske sahip olmayan, vücut direncini arttıran hatta bağışıklık sistemini ciddi anlamda güçlendirdiği ispatlanmış olan pilates, herkesin tercih edebileceği bir egzersizdir. En güzel tarafı da spor yaparken spor yaptığınızı hissetmeden, keyif alabiliyor olmanızdır.

Kimler pilates kursuna katılabilir?

Kısaca ifade etmek gerekirse isteyen herkes. Daha detaylı anlatmak gerekirse, pilates kişisel olarak programlanabilen bir egzersizdir. Çocuk, genç, yetişkin, yaşlı, engelli, çeşitli hastalıklara sahip bireyler dahi pilates yapabilir. Pilatesin ortaya çıktığı tarihlerde hastaların tedavisi ve rehabilitasyonu için hazırlandığı düşünülecek olursa, bu durum daha anlaşılır olmaktadır. Yalnız öncelikle eğitmenle görüşerek, bilinen ve sahip olunması muhtemel rahatsızlıklar hakkında mutlaka bilgi verilmelidir. Daha önceden geçirilmiş kaza, sakatlık, bedensel ve zihinsel engel, kalp rahatsızlığı, romatizma, kireçlenme gibi durumlardan eğitmen bilgilendirilmelidir.

Pilates ne kadar sürede öğrenilebilir?

Bu tamamen kişinin fiziksel durumuna, ihtiyacına, programın yoğunluğuna, eğitimin derecesine bağlı olarak değişir. Temel hareketleri öğrenmek birkaç hafta gibi kısa sürede tamamlanabilir. Ancak yoğun egzersiz talebiniz varsa bu süre uzayacaktır. Pilates, ömrünüzün sonuna kadar yapabileceğiniz bir egzersiz olduğu için öğrenme ve kursa devam etme süresi de sizin inisiyatifinizdedir.

Pilates kursunda nasıl giyinmeliyim?

Mümkün olduğu kadar rahat ama bedeni saran kıyafetler tercih etmelisiniz. Tayt ve t-shirt tercih edebilirsiniz. Pilates için özel kıyafetleri spor mağazalarından ve internetten de temin edebilirsiniz.

Organizasyon ve kurslarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

Lütfen adınızı ve cep telefon numaranızı yazın.

DMCA.com Protection Status