Sirtaki Nedir?

Sirtaki bir Yunan dans türüdür. Arnavut kasapların hayvan kesme esnasında yapmış oldukları diz kırma ve benzeri hareketlerden türetilen Kasap Havası, Sirtaki dansının da doğuşuna vesile olmuştur. Yunan halk ezgileri ile harmanlanarak bugünkü halini almıştır.

Neden Sirtaki Kursu?

Farklı kültürler genellikle ilgi çekici olmuştur. Özellikle Yunan kültürü gibi kısmen içiçe geçtiğimiz bir kültürden bahsediyorsak. Ege Denizi’nin iki yakasını paylaşan komşuluğumuzu müzik ve dansla taçlandırmak, günün stresini atmak, farklı kültürlere kucak açmak, grup dansları ile sosyalleşmek isteyen bireyler için Sirtaki Kursu ideal bir seçim olacaktır.

Kimler Sirtaki Kursuna Katılabilir?

Sirtaki, yaş ve cinsiyet sınırlaması olmayan bir danstır. Eğitim durumunuz, cinsiyetiniz, mesleğiniz, yaşınız ne olursa olsun, Sirtaki’de kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz. Çok az da olsa fiziksel yeterlilik şartı vardır sadece. Çok fazla bedeni ve kasları zorlayan hareketlere sahip değildir ancak başlangıçta yavaş ve daha sonra hızlı tempoda hareket ederken biraz ter atacağınızı ve yorulabileceğinizi de hesaba katmalısınız.

Sirtaki ne kadar sürede öğrenilir?

Alanında uzman eğitmenler ile birkaç haftada hareketleri tamamen öğrenebilirsiniz. Ancak her dans için söylediğimiz gibi, dans etmek bir kas hafızası işidir. Kas hafızasına hareketleri iyice yerleştirebilmek adına ortalama 3 ay zaman ayırmanız gerekebilir.

Sirtaki kursunda nasıl giyinmeliyim?

Hareketlerinizi engellemeyecek biçimde giyinmeniz önemlidir. Özellikle yarı koşma ve diz çökme benzeri hareketlerle karşılaşacağınız için, ayaklarınıza takılmayacak kıyafetler tercih etmelisiniz. Eşofman, tayt, şort benzeri giysiler tercih edebilirsiniz.

Organizasyon ve kurslarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

Lütfen adınızı ve cep telefon numaranızı yazın.

DMCA.com Protection Status