Tango Nedir?

Tango, Güney Amerika kökenli bir dans türü ve bu türe özel müziğin ortak adıdır. Kelime kökeni olarak anlamı kesin olarak bilinmemekle birlikte Latince’de dokunmak, temas etmek anlamına gelen “tangere” sözcüğünden doğduğu söylenir. Bir diğer söylenti ise, Afrikalı davulcuların davullarının çıkardığı sesten esinlenildiğidir. Ortaya çıkışı 1800’lü yılların sonlarına dayanır. Kenar mahallelerde yaşayan ve ezilen sınıfın kendi içinde oluşturduğu bir kültürdür. Zamanla Amerika’ya, oradan da tüm dünyaya yayılmıştır.

Tango Dansı Nasıl Yapılır?

Tango eşli bir danstır. Öncelikle dans etmeyi sizin kadar seven bir partnere ihtiyacınız var. Eğer partneriniz yoksa kursta diğer kursiyerler size eşlik edeceklerdir. Tangonun kendine has duruş, ayak ve bacak hareketleri vardır. Eğitmenin gözetiminde bu hareketleri ritme uygun olarak tekrarlayarak öğrenebilirsiniz. Eşli bir dans olduğu için evde öğrenme şansınız oldukça düşük. Bu nedenle iyi bir eğitmen gözetiminde kurslar aracılığıyla öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Kimler Tango Yapabilir?

Ayakta durabilen, kendi başına yürüyebilen herkes tango yapabilir. İster 5, ister 55, isterse 95 yaşında olsun, fiziksel olarak kendisini yeterli hisseden herkes tango öğrenebilir.

Neden Tango?

Çünkü tango danslar arasında en asilidir diyebiliriz. Tutkunun, aşkın, öfkenin, hüznün tek bir sahnede toplanmış halidir. Cemiyetlerde, özel etkinliklerde eşli dans olarak sık tercih edilmesinden ötürü, tango öğrenmek size artı puan kazandırabilir. Ayrıca düğün ve nişan hazırlığındaki gençlerin de sıklıkla tercih ettiğini, ilk dans olarak tango yaptıklarını söylemekte yarar var.

Ne kadar sürede öğrenilir?

Tango öğrenme süresi biraz kişinin azmine bağlıdır. Ortalama olarak 3-6 ayda kas hafızası oturur. Temel seviyeyi 3-6 ay arası sürede öğrendikten sonra isterseniz daha profesyonel olarak devam edebilir, ileri seviyede kendinizi geliştirebilirsiniz.

Organizasyon ve kurslarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

Lütfen adınızı ve cep telefon numaranızı yazın.

DMCA.com Protection Status