twerk-dans-kursu

TWERK DANSI (TWERKING)

 

Dünya’nın en hareketli dans türlerinden biri olan Twerk,  kökeni tam olarak bilinmese de Hip-Hop ile özdeşleşmiştir. 1990’lı yıllarda Amerika’da çeşitli Hip-Hop grupları tarafından figür olarak gösterilerine eklenen Twerk, büyük bir hızla dünyayı etkisi altına almıştır.

Twerk sözcüğü:  İngilizce TWİST (bükülme, kıvrım, kıvırma) ve JERK (sarsıntı, ani hareket) sözcüklerinin sentezinden oluşur.

Rihanna, Nicky Minaj gibi ünlü isimler sayesinde ilgi gören bu dans, sadece İstanbul’da Taksim Dans Kursu’nda uzman eğitmenler tarafından profesyonel olarak öğretilmektedir.

Twerk nasıl yapılır?

Twerk Dansı, kalçanın ritmik bir şekilde hareket ettirilmesine dayalıdır. Müzikle uyumlu olarak bel ve kalçanın içeriye ve dışarıya doğru oynatılması ile yapılır. Oryantalden büyük keyif alan Türk kadınları için oldukça kolay bir dans türüdür. Bel ve kalça hareketleri dans kültürümüzde yer aldığı için, çok kısa sürede öğrenmek mümkün.

Twerk Dansının Faydaları

Oldukça hareketli bir dans olan Twerk aynı zamanda müzik ve danstan hoşlanan herkesin rahatça yapabileceği bir spor sayılabilir. Ortalama üç ay süren Twerk dansı eğitimleri süresince düzenli olarak kalori yakılmaktadır. Bel, kalça ve basen şekillendirmeye yardımcı olan Twerk ile kalçanızın sıkılaştığını, vücudunuzun biçimlendiğini, fazla kilolarınızdan kurtulduğunuzu ve sosyalleştiğinizi hissedeceksiniz. Özellikle son zamanlarda eşlerini etkilemek isteyen ev hanımları da bu dansa büyük ilgi göstermektedir. İster profesyonel dansçı, ister ev hanımı, ister öğrenci olun, Twerk dansının faydalarını yaşayarak göreceksiniz.