Düğün Dans Kursu

Düğünler, birbirini seven çiftlerin aile olmak yolunda attıkları ilk adım, yeni hayatlarını kutladıkları en özel eğlencedir. Aileleri, sevdikleri ve onları sevenlerle birlikte bu özel günlerini kutlamak isteyen çiftlerin en büyük istekleri bu günü sorunsuz, mutlu ve hatırlamaya değer kılmaktır. Düğün günlerinin yazısız bir kuralı haline gelen ilk dans, gelin ve damadın salona girer girmez mutluluklarını sergilemek adına yapmış oldukları danstır. Çiftler düğünün yapılacağı alana birlikte girer ve misafirleri dans ederek selamlarlar.

Evliliklerin ortalama 30-40 yıl sürdüğünü göz önünde bulunduracak olursak, yıllar sonra düğün videolarını seyrederken, fotoğrafları incelerken mutlu olabilmek herkesin hakkıdır. Düğün Dansı bu noktada çok önemlidir. Özellikle hiç dans bilgisi olmayan çiftlerin kalabalık önünde hareket ederken paniklememesi, partneriyle uyumlu hareketler sergilemesi gerekir. Düğün Dans kursu da bu noktada evlenecek çiftlerin imdadına yetişir.

Düğün dans kursunda çiftlerin ortak bir beden dili oluşturması sağlanır. Bu nedenle çiftlerin karakterleri incelenerek ortak bir nokta bulunur ve bu noktadan hareketle iki tarafın da uyum sağlayabileceği bir koreografi hazırlanır. Koreografi konusunda skala oldukça geniş tutulur. Çiftlerin de talepleri göz önünde bulundurularak, zeybek, sirtaki, tango, vals, salsa, Kafkas, yöresel danslar gibi danslardan biri seçilerek koreografi hazırlanır. Gelin ve damada birkaç derste bu koreografi güzelce öğretilir ve gerisi onların dans yeteneğine ve kontrolüne bırakılır. Elbette müzik seçimi de dansın gidişine ve çiftlerin uyumuna bakılarak belirlenir.

Düğün dansı koreografisi

Ders Koreografi Süre
Solda ki videoda, öğreneceğiniz düğün danslı ile ilgili benzer koreografileri izleyebilirsiniz.
Zorunlu haller olmadıkça kurs programı yukarıda ki gibi uygulanır. Şartlara göre eğitmen kurs programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kursa katılan öğrenciler bunu kabul etmiş sayılır.

Organizasyon ve kurslarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

Lütfen adınızı ve cep telefon numaranızı yazın.

DMCA.com Protection Status