Go-Go Dans Kursu

Go-Go Dansı, 1960’lı yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan erotizm esintili bir dans türüdür. Gece kulüplerinde sahnelenmek üzere hazırlanan go-go koreografileri, yüksek bir platform üzerinde izleyicileri hareketlendirmeye ve eğlendirmeye yönelik olarak planlanır. Go-Go dansının katı sınırları yoktur ve dansçı hemen her türde müzik ve danstan alıntılarla şovunu zenginleştirebilir. Bu nedenle go-go dansçısının belirli bir dans geçmişine sahip olması her zaman için avantaj sağlar. Sahip olduğu bilgiyi kullanarak gösterisini çeşitlendirebilir ve daha orijinal şovlar hazırlayabilir.

Günümüzde go-go dansı gece kulüplerinin biraz dışına taşmıştır. Özel gün ve etkinliklere, partilere da dansçı çağırarak ortama enerji katılabilmektedir. Go-Go Boy veya Go-Go Girl’ler dahil oldukları ortamın eğlence dozunu bir anda yükseltebilme yeteneğine sahiptirler. Go-Go dansı yaparken herhangi bir kıyafet sınırlaması bulunmamakla birlikte, genellikle fiziksel özellikleri ön plana çıkaracak şekilde, seksi, dikkat çekici ve ışıltılı kıyafetler tercih edilir. İçeriğindeki erotizm nedeniyle ülkemizde go-go dansı eğitimlerine biraz önyargı ile yaklaşılmasına rağmen, gençlerin bu dansın eğitimine olan ilgisi gün geçtikçe artmakta. Özellikle İstanbul’da kurslarda bazı dönemlerde büyük bir yoğunluk olduğunu söylemek mümkün. Bu gibi durumlarda kursiyerlere özel sınıf açılabilmekte ya da özel ders de verilebilmektedir. Kursa devam etmeye çekinen ev hanımlarına evlerinde de ders verilebileceği gibi, birden fazla kursiyer bulunması halinde istedikleri bir alanda sınıf da oluşturulabilmektedir.

Başlangıç Seviye GoGo Dans Kursu programı

Ders Koreografi Süre
Başlangıç Seviye Başlangıç seviye hareketler 90 dk
Solda ki videoda, başlangıç seviye koreografi izleyebilirsiniz.

Orta Seviye GoGo Dans Kursu programı

Ders Koreografi Süre
Orta Seviye Orta seviye hareketler 90 dk
Solda ki videoda, orta seviye koreografi izleyebilirsiniz.

İleri Seviye GoGo Dans Kursu programı

Ders Koreografi Süre
İleri Seviye İleri seviye hareketler 90 dk
Solda ki videoda, ileri seviye koreografi izleyebilirsiniz.

Go-Go Dans Kursu

Go-Go dansı, Fransızca’da “mutluluk, neşe” gibi anlamlara gelen Gogue sözcüğünden türetilen, Amerikan eğlence sektörünün yenilik arayışlarından doğan bir dans türüdür. 1960’lı yıllardan itibaren popülerliğin hızla artan go-go dansı Türkiye’de de son yıllarda çok fazla talep görmektedir. Özellikle gece kulüplerinde, sahil bölgelerindeki eğlence mekanlarında ve turistik işletmelerde Go-Go dansçılarına ilgi büyük.

Görselliğin ön planda tutulduğu, erotizm kokan bir dans olan Go-Go dansı, pek çok dansın birleşiminden oluşur. Aslında tamamen dansçının kişisel becerilerine, sınırlarına, dans yeteneğine bağlı olarak sınırsız koreografi türetilebilir. Oldukça serbest gibi görünmekle birlikte, kendi içinde belirli bir dans disiplinine sahiptir. Go-Go dans kursu da dansçıların bu disipline sahip olmaları için kurulmuştur.

Go-Go dansı, yüksek bir platform üzerinde seyircileri müziğin ritmine uygun olarak coşturmayı hedefleyen bir dans olduğundan, görsellik bu dansın herşeyidir. Go-Go dansçısının tıpkı bir model, manken gibi belirli fiziksel özelliklere, genel olarak düzgün bir fizik ve duruşa, alımlı bir yapıya sahip olması beklenir. Bu nedenle dansçılardan daima fit görünmeleri istenir. Kıyafet seçimi dansçının koreografisine, seyircinin beklentisine göre şekillendirilse de, daha çok dansçının fiziksel özelliklerini ön plana çıkartacak seçimler yapılır. Mini etek- deri çizme en sık kullanılan kombinasyonlardır. Haricen yazlık bölgelerde sadece bikini kullanımı da yaygın olarak görülmektedir. Ayakkabı olarak ise yüksek topuklu ayakkabılar daha fazla tercih edilmektedir.

Zorunlu haller olmadıkça kurs programı yukarıda ki gibi uygulanır. Şartlara göre eğitmen kurs programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kursa katılan öğrenciler bunu kabul etmiş sayılır.

Organizasyon ve kurslarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

Lütfen adınızı ve cep telefon numaranızı yazın.

DMCA.com Protection Status