Neden High heels ?

High heels dans, diğer adıyla topuklu dans öyle bir dans ki, deneyen her kadını seks bombasına dönüştürüyor. Vücut dimdik, kalçalar hiç olmadığı kadar ön planda, gözler “Bana bakın, ben kadınım ve böyle güzelim” diye bağırıyor adeta. Bu dansı yapan kadınlarda öz güven tavan yapıyor.

High Heels dansı (topuklu dans); jazz, hiphop, latin, go-go, exotic ve göbek dansı gibi birçok dans türünü baz alarak ortaya çıkmıştır. Gövde hareketleri hiphop ve göbek dansından, yer figürleri, akıcı kol hareketleri ve beden dili exotic dans ve modern danstan gelmektedir. High Heels dansı (topuklu dans) feminenliğinizi, esnekliğinizi, ritim ve müzikalite anlayışınızı geliştirecektir. Sanılanın aksine sadece kadınlar değil erkekler de bu dansı yapabilmektedir.

Başlangıç Seviye High Heels Dans ( Topuklu Dans ) Kursu (3 ay)

Ders Koreografi Süre
1.nci hafta Temel adım, give & take, slide crawl, sailor 90 dk
2.nci hafta side to side, basic twerk 90 dk
3.ncü hafta elegant twist, bend+snap 90 dk
4.ncü hafta wiggle worm, car wash 90 dk
5.nci hafta kneeling reach, split kick 90 dk
6.ncı hafta on fire, tilt kick 90 dk
7.nci hafta sassy t, punch 90 dk
8.nci hafta showgirl, push plie 90 dk
9.ncu hafta ladybug, fold-up 90 dk
10.ncu hafta mambo, pin-up 90 dk
11.nci hafta L-slide, side hip roll 90 dk
12.nci hafta Kickstep, plus side 90 dk
Solda ki videoda başlangıç kurunda öğreneceğiniz bazı koreografileri izleyebilirsiniz.

Orta Seviye High Heels Dans ( Topuklu Dans ) Kursu (3 ay)

Ders Koreografi Süre
Orta Seviye Orta seviye koreografiler 90 dk
Solda ki videoda orta seviye kurda öğreneceğiniz bazı koreografileri izleyebilirsiniz.

İleri Seviye High Heels Dans ( Topuklu Dans ) Kursu (3 ay)

Ders Koreografi Süre
İleri Seviye İleri seviye koreografiler 90 dk
Solda ki videoda ileri seviye kurda öğreneceğiniz bazı koreografileri izleyebilirsiniz.

High Heels Dans Kursu

High Heels Dansı, yakın dönemde popüler olan ve hızla yayılan bir danstır. Temelinde jazz müzik ve ritimlerine dayanan dansın en önemli özelliği yüksek topuklu ayakkabılar üzerinde yapılıyor olmasıdır. Özellikle gösteri dünyasında dansa estetik katmak, dansçıların duruşunu daha da güzelleştirmek adına atılan bu adım için temel eğitim almak gereklidir. Halihazırda başka bir dansta profesyonel olarak faaliyet gösteriyor olsanız dahi, high heel dansa geçiş yapacaksanız mutlaka uzman desteği almalısınız.

Kadınların çok iyi bildiği üzere yüksek topuklu ayakkabılarla sadece ayakta durmak bile sanattır. Dans gibi belirli bir tempoya sahip hareketler dizisini gerçekleştirmek ise yüksek topuklu ayakkabıların üzerindeyken imkansız gibi görünür. Dikkatsiz adımlar ve dengesiz duruşla ayak bileği ve bacak kırıklarına sebep olabilir, düşerek ya da sahnede diğer dansçıların düşmesine neden olarak ciddi problemlere yol açmak mümkündür. High Heels Dans Kursu ile olası sakatlanmaların önüne geçmek mümkün olacaktır.

High Heels Eğitimlerine öncelikle daha kısa ve küt topuklarla başlanır. Hareketler oturdukça, kursiyer biraz daha uzmanlaştıkça ayakkabılar da kademe kademe yükselir. En sonunda sivri topuklu ayakkabı üzerinde rahatça hareket etmeyi başaran kursiyer, daha estetik bir görüntüye sahip olacaktır. Yüksek topuklar üzerinde durmanın bir diğer faydası ise bacak kaslarını geliştirmesi ve duruşu dikleştirmesidir. Sırt ve beliniz yeteri kadar dik değilse topuklu ayakkabılarla düzgün bir duruş sağlayamazsınız. Kurs sonunda dansçıların duruşunun daha dik, bacak kaslarının daha güçlü, kalça ve bel görüntüsünün daha toparlanmış olacağını söylememiz mümkün.

Zorunlu haller olmadıkça kurs programı yukarıda ki gibi uygulanır. Şartlara göre eğitmen kurs programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kursa katılan öğrenciler bunu kabul etmiş sayılır.

Organizasyon ve kurslarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

Lütfen adınızı ve cep telefon numaranızı yazın.

DMCA.com Protection Status