Hip Hop Dans Kursu

Hip Hop; 1970’li yılların başlarında Amerika’da yaşayan siyahilerin oluşturduğu, içerisinde dans, müzik ve grafitti gibi unsurları barındıran bir kültürün genel adıdır. Yaşadıkları topraklar olan Afrika’dan zorla kopartılan, insanlık dışı muamelelere maruz bırakılan siyahi vatandaşlar, nesilden nesile biriken öfkeyi dışarı vurmanın müzikli yolu olarak hip hop’ı tercih ettiler. Amerika’nın arka sokaklarında dans, müzik ve eğlenceyi bir araya getiren bu ezilen çoğunluk, bugün dünyayı sallayan bir akımın da öncüsü olmuş oldu. Belki de sabrın bir ödülü olarak, 70’li yıllara kadar ezilen siyahi kesim bugün sanat ve gösteri dünyasında özellikle tercih edilir oldu.

Hip Hop dans kursu olarak yaygın biçimde kastedilen, aslında hip hop kültürüne ait rap müzik ve break dans ikilisidir. Müzik olarak rap ritmleri tercih edilirken, hip hop müziklerinin tabanını ise blues, jazz gibi farklı türler oluşturur. Genel olarak Rap şarkıların sözlerinde de hip hop kültürünün öfkesi ve isyanı hakimdir. Genel olarak bir sisteme başkaldırı, enerjiyi ve öfkeyi dışavurum söz konusudur. Öfke dışavurumu olarak ortaya çıktığından olsa gerek, hip hop danslarında hareketler keskin, dönüşler sert ve zıplamalar anidir. Türkiye’de 90’lı yıllardan bu yana yaygın biçimde tercih edilen hip hop dans kursları, ağırlıklı olarak genç kesimin tercih ettiği bir dans türü olarak dikkat çeker. Zaman zaman akrobatik hareketlerin de çoğaldığını ve fiziksel yeterliliğe sahip dansçıların, break dans ile kariyerlerine yeni bir yön çizdiklerini gözlemleyebiliriz.

Başlangıç Seviye Hip Hop Dans kursu programı

Ders Koreografi Süre
1.nci hafta Temel adım 90 dk
Solda ki videoda başlangıç seviye örnek bir hip hop koreografisi izleyebilirsiniz.

Orta Seviye Hip Hop Dans kursu programı

Ders Koreografi Süre
5.nci hafta Drangons 90 dk
Solda ki videoda orta seviye örnek bir hip hop koreografisi izleyebilirsiniz.

İleri Seviye Hip Hop Dans kursu programı

Ders Koreografi Süre
9.ncu hafta Drangons 90 dk
Solda ki videoda ileri seviye örnek bir hip hop koreografisi izleyebilirsiniz.
Zorunlu haller olmadıkça kurs programı yukarıda ki gibi uygulanır. Şartlara göre eğitmen kurs programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kursa katılan öğrenciler bunu kabul etmiş sayılır.

Organizasyon ve kurslarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

Lütfen adınızı ve cep telefon numaranızı yazın.

DMCA.com Protection Status