Modern Dans Kursu

Modern Dans, 19. Yüzyılın sonlarında ortaya çıkıp 20. Yüzyılın başlarında şekillenen, klasik bale kurallarına bir başkaldırı niteliği taşıyan dans türüdür. Avrupa’da sahne sanatlarını tam anlamıyla ele geçiren balenin katı kuralları, standart duruş ve hareket şekilleri ve tek tip kıyafet zorunluğu, Martha Graham başta olmak üzere bazı dansçıları rahatsız etmekte ve kısıtlandıklarını hissettirmekteydi. Dansın daha özgür, daha rahat ve yer yer kişiye özel olabilmesi gerektiğini savunanlar için Modern Dans oldukça keyifli bir kaçış noktası halini aldı.

Modern Dansta dansçılar ruh hallerini, içsel coşku ve hüzünlerini kullanabilir, bedenleri ile bütünlük içerisinde sahneleyebilirler. Aynı zamanda balede tamamen dik durma, hafif hafif sıçramalar şeklinde hareketler olsa da, Modern Dans tam tersi bir görüntü sergiler. Dansçılar kendi istekleri ile savrulma ve yere düşüş hareketleri yapabilirler. Bu da beden ağırlığını dansa aksettirmek için çok güzel ve estetik bir yoldur.

Müzik ve dansı ruh dünyasını sergilemek için bir araç olarak kullanmak isteyen dans severler için ideal bir dans olan Modern Dans, kişilerin acı, üzüntü, sevinç ve diğer tüm duygularını beden dili ile anlatabilmelerine olanak tanır. Bu açıdan bakıldığında bir çeşit terapi olarak da görülebilmektedir. Kişiselleştirilebilir olmasından ötürü, Modern Dans kursu eğitimlerinde verilen belirli hareketlerden sonra, dansçının kendisi tarafından müziğin ritmine uygun olarak şekillendirilebilir. Kıyafet seçimi de ruh haline ve müziğin gidişatına göre şekillendirilebilir.

Başlangıç Seviye Modern Dans kursu programı

Ders Koreografi Süre
Başlangıç Seviye Başlangıç seviye hareketler 90 dk
Solda ki videoda, başlangıç seviye koreografi izleyebilirsiniz.

Orta Seviye Modern Dans kursu programı

Ders Koreografi Süre
Orta Seviye Orta seviye hareketler 90 dk
Solda ki videoda, orta seviye koreografi izleyebilirsiniz.

İleri Seviye Modern Dans kursu programı

Ders Koreografi Süre
İleri Seviye İleri seviye hareketler 90 dk
Solda ki videoda, ileri seviye koreografi izleyebilirsiniz.
Zorunlu haller olmadıkça kurs programı yukarıda ki gibi uygulanır. Şartlara göre eğitmen kurs programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kursa katılan öğrenciler bunu kabul etmiş sayılır.

Organizasyon ve kurslarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

Lütfen adınızı ve cep telefon numaranızı yazın.

DMCA.com Protection Status