Her sınıfta 12 direk olup, sınıf kontenjanları 12 kişi ile sınırlandırılmıştır. Salon sadece Pole Dans için kullanılmaktadır. Başka danslar için kesinlikle kullanılmamaktadır. Direkler ve salon her gün temizlenmekte ve ders öncesi kullanıma hazır hale getirilmektedir. Hijyen kurallarına son derece dikkat edilmektedir. Ders öncesi mutlaka temizlik yapılmaktadır.


Başlangıç Seviye
Orta Seviye
İleri Seviye
Not : İlk 2 videoda görülen yer derslerin yapıldığı salondur. 3.ncü videoda ise eski salonumuz yer almaktadır. Salon klimalıdır.

Pole dance kursu İstanbul olarak 15 yıldır faaliyet gösteren Afrocubanos Dans Okulu, Türkiye’nin ilk pole dance okuludur. Salsa, hip hop, twerk, tango gibi pek çok alanda hizmet veren okulumuzda, direk dansı kursu için özel salonumuz mevcutur. İstanbul ve diğer şehirlerden pek çok pole dance tutkunu öğrenciyi ağırlayan okulumuz, geniş salonu ve rahat ulaşım olanaklarıyla Taksim stklal Caddesi üzerinde hizmet vermektedir. Son yıllarda, özellikle direk dansı yapan ünlülerin giderek artması sonucunda, bu dans oldukça popüler olmuştur.
Başlangıç Seviye
Orta Seviye

İlk 3 Ay Pole Dans Kursu Programı (A-1)

Ders Koreografi Süre
Beginner Başlangıç pole dans duruşlar 0 dk
Beginner Temel spinler 0 dk
Beginner Floor work 0 dk
Beginner Pole fitness A-1 (Kas güçlendirici egzersizler) 0 dk
Beginner A-1 Koreografi 0 dk
Solda ki videoda, A-1 seviye koreografileri izleyebilirsiniz.

4 aylık, A-2 Seviye Kurs Programı

Ders Koreografi Süre
Pre-Intermediate Pole Sit hareketleri 0 dk
Pre-Intermediate Spin combo 0 dk
Pre-Intermediate Tırmanma 0 dk
Pre-Intermediate Pole fitness A-2 (Kas güçlendirici egzersizler) 0 dk
Pre-Intermediate A-2 Koreografi 0 dk
Solda ki videoda, A-2 seviye koreografileri izleyebilirsiniz.

5 aylık, B-1 Seviye Kurs Programı

Ders Koreografi Süre
Intermediate Çeşitli tırmanma şekilleri 90 dk
Intermediate Invert 90 dk
Intermediate Invert hareketleri 90 dk
Intermediate Air invert 90 dk
Intermediate İleri spinler 90 dk
Intermediate Pole fitness B-2 (Kas güçlendirici egzersizler) 90 dk
Intermediate B-2 Koreografi 90 dk
Solda ki videoda, B-1 seviye koreografileri izleyebilirsiniz.
Pole Dans Gösterisi
Pole DAns Gösterisi

Pole Dans Kursu

Pole Dans demir bir direk ile beraber yapılan spor ve dansın harmanlandığı, akrobatık hareketler gerektiren bir dans türüdür. Disiplin ve özveri gerektiren bir dans türüdür. Antrenman ya da provaların aksaması çok çabuk formdan düşüreceği için, uzun süre yapılması zor bir danstır.

Aslında Dünya toplumlarında Pole dansı çok yanlış anlaşılmıştır. Bunun nedenleri bellidir aslında, çünkü şimdiye kadar bir direk etrafında dans edenleri sadece striptiz kulüplerde, karanlık ortamlarda insanların cinsel yönelimlerinin çağrıştırıldığı şekilde gördük. Yapımı oldukça zor olan bu dansın ön yargılara kurban edilmemesi gerekir. Aslında tarihsel olarak da incelersek striptiz dansı Pole dansının bir alt dalı niteliğindeydi. Fakat şuan için ikisini birleştirebileceğiniz tek ortak nokta ortada ki borudur. Günümüzde ülkemizde de sadece boru dansı olarak bilinmesi Pole dansının striptize kurban edilmesidir. Pole dansı tamamen farklı, uluslararası kuralları ve yarışmaları yapılan önemli bir akrobasi dansıdır. Bu dans için demir gerekse de dansın demirsiz yapılabilen yönleri de vardır.

Pole dans

Pole Dansında boruya çıkmış olduğunuzda ise ayaklar hiç yere değmeden boru üzerinde yapılması gerekir. O nedenle oldukça zor, dayanıklılık ve sıkı antrenman gerektiren önemli bir dans türüdür. Yapılan kıyafetinin bedenin çoğu yerini açıkta bırakması gerekir ki bu da tepkilerin yoğunlaşmasına bir sebeptir. Böyle giyinilmesinin nedeni tenin demire yapışması ve kaymaması, kumaşın ise kaymasıdır. Yarışmalarda ki dans kuralları deri gibi kıyafetleri yasaklamıştır.

Peki

Pole Dans Nasıl Bir Dans Türüdür

Öncelikle alışılagelmiş bir dans türü olmadığı kesin. Çünkü dans genelde eğlence ya da ihtiras amaçlı yapılan, partneri olan, eğlenmek ve eğlendirmek için yapılan bir aktivitedir.

Pole dans

Hem sporu hem akrobasiyi hem de ritmi duygusunu barındıran, hepsinin aynı anda idare edildiği bir dans türüdür. Tam olarak yazılmış uluslararası kurallar bütünü olmadığı için ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Ülkemiz de genelde eşlerin ya da erkek arkadaşlarını etkilemek için kadınlar dans kursuna ya da Dans okuluna giderler.  Şuan için genelde kızların yaptığı bir dans olmakla birlikte erkeklerin yaptığı da nadiren görülür. Erkek dansçıların figürleri daha farklı ve zordur.

Dansın sevenleri için şuan en önemli görev dans üzerinde ki ön yargıyı kırmak ve uluslararası bir dans disiplini olduğunu kabul ettirmektir.

Zorunlu haller olmadıkça kurs programı yukarıda ki gibi uygulanır. Şartlara göre eğitmen kurs programında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kursa katılan öğrenciler bunu kabul etmiş sayılır.

Organizasyon ve kurslarımızdan haberdar olmak ister misiniz?

Lütfen adınızı ve cep telefon numaranızı yazın.

DMCA.com Protection Status